Haberler - Star

Borsa günü yükselişle tamamladı

BIST 100 endeksi, yüzde 1,16 değer kazanarak 94.082,34 puana çıktı.

Bu hafta borsa kazandırdı, altın ve döviz kaybettirdi

Haftalık bazda Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri ortalama yüzde 4,65 kazandırırken, altın yüzde 2,17, dolar yüzde 1,08 değer kaybetti.

Türk Lirası mevduatlarda tarihi hafta

13 Temmuz ile biten haftada Türk Lirası mevduatlar bir önceki haftaya göre 37 milyar TL artış gösterdi. Bu rakam TL mevduatlarda bir haftada görülen en yüksek artış olarak kaydedildi.

AVM'ler bayramda kapatılabilirAVM-Der Başkanı Tahir Çelik: Alışveriş merkezlerinin bayramda kapatılma konusu gündeme gelecek

Türkiye'nin dört bir yanından gelen alışveriş merkezi yöneticileri AVM-Der'in düzenlediği organizasyonda bir araya geldi. AVM-Der Başkanı Tahir Çelik, "Muhtemelen önümüzdeki hafta vali beyle bir toplantımız olacak. Alışveriş merkezlerinin bayramda kapatılma konusu gündeme gelecek" dedi.

Türkiye'nin ilk tramvay ihracatı Polonya'ya

Polonya'da düzenlenen ihaleyi kazanan Bursa'da faaliyet gösteren Durmazlar Holding, Türkiye'nin ilk tramvay ihracatını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

ABD: İran ambargosunun Türk ekonomisine yansımaları konusunda hassasız

ABD'nin terörizmin finansmanıyla mücadeleden sorumlu Hazine Bakan Yardımcısı Marshall Billingslea, İran nükleer anlaşmasının askıya alınmasının ardından ABD'nin yaptırımları yeniden başlatma kararının, Türk ekonomisine yansımaları konusunda hassas olduklarını ve bugün Ankara'daki görüşmelerin olumlu bir havada geçtiğini bildirdi.

Türkiye'deki fındık üretiminin yaklaşık yüzde 30'unu karşılayan kentten, haziran ayında 409 ton iç fındık ihraç edildi

Türkiye'deki fındık üretiminin yaklaşık yüzde 30'unu karşılayan Düzce'den, haziran ayında Avrupa Birliği (AB) ülkelerine 409 ton iç fındık ihracatı yapıldığı bildirildi.

İran'da düşük kurdan döviz verilmediği için Tahran-İstanbul seferleri iptal

İran'da yurt dışına gidenlere yılda bir kereye mahsus tahsis edilen düşük kurdan dövizin verilmemesi sebebiyle Tahran-İstanbul seferi iptal edildi.

Fındık hasadında çocuk işçi çalıştırana ceza kesilecek

Fındık bahçesinde ücret karşılığında 16 yaşından küçükleri çalıştıran bahçe sahibi ve işverenlere çocuk başına 259 lira ceza yazılacak.

Türkiye ile Venezuela arasındaki yakınlaşma, iki ülkenin ticaret verilerine olumlu yansıdı

Türkiye ile Venezuela arasında son dönemde artan ilişkiler iki ülkenin ticaret verilerine olumlu katkı sağladı.