Haberler - Star

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü: 2017'de 102 yeni OSB projesi yatırım programında

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, 2017 yılında 102 yeni OSB projesinin yatırım programında olduğunu söyledi.

Kamuya 50 binden fazla eleman alınacak

Kamuya 2018'de yapılacak personel alımlarının ipuçları geldi. 2018’de kamuya yaklaşık 50 binden fazla yeni personel alınacak.

Pakistan, Türk firmasına zararların tazminine karşılık 800 milyon dolar ödeyecek

Karkey tarafından uluslararası tahkimde Pakistan’a karşı açılan dava, Dünya Bankası’na bağlı Uluslararası Yatırım Anlaşmazlıkları Çözüm Merkezi’nde, Karkey lehine karara bağlandı.

İlk defa 'arı ekmeği' üretti, kilosunu 500 liradan satıyor

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde bal üreticisi Murat Aksulu tarafından yörede ilk defa 'Arı ekmeği' üretildiği bildirildi.

Platin İş Kitapları Ödülleri bu akşam sahiplerini buluyor

"Türkiye’nin En Dinamik Aylık Ekonomi ve İş Dünyası Dergisi" Platin; internet üzerinden yapılan halk oylaması ile 2016-2017 döneminin en başarılı iş kitaplarını seçti.

Çeyrek altın fiyatları kaç para? Kapalıçarşı son dakika Gram altın fiyatları düştü mü?

Altın fiyatları ile ilgili günün ilk rakamları açıklandı. Altının ons fiyatı, dün akşamki Fed kararlarının ardından yaklaşık 4 haftanın en düşük seviyesini gördü. Güne yatay başlayan altının gram fiyatı 147,1 liradan alıcı buluyor. Cumhuriyet altını da 985 liradan satılıyor. Yatırımcının yakından takip ettiği Kapalıçarşı`da gram ve çeyrek altın kaç lira? Altın fiyatları güne nasıl başladı? sorusunun yanıtı haberimizde. İstanbul Kapalıçarşı'da, dün kapanışta çeyrek altın 241,00 lira, Cumhuriyet altını 983,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise dünkü kapanışa göre yüzde 0,34 düşüşle 146,70 liradan işlem gördü. İşte 21 Eylül 2017 tarihli altın fiyatları ile ilgili son gelişme...

Bakan Fakıbaba: Artık 40’ın altındaki randımanlı fındıkları da alacağız

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Bugün karar aldık. Artık 40’ın altındaki randımanlı fındıkları da alacağız. Üreticinin hep yanında olacağız” dedi.

Artık otomobiller de 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takacak

1 Aralık tarihinden itibaren artık kış lastiği kullanımı otomobillerde de zorunlu oluyor. Bilmeyenler için 2017 Nisan ayında Resmi Gazete’de yayınlanan yasal düzenleme ile daha önce ticari araçlar için zorunlu olan kış lastikleri artık otomobiller için de zorunlu hâle geldi.

Ordu'ya 121 milyon liralık yatırımın temeli atılıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ordu'da DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma Merasimi'ne katılacak.

Çipli kimlik kartlarının teslim süresi kısaldı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Güner, çiplik kimlik kartlarının teslim süresinin kısaldığını belirterek, "Daha önce 3-4 hafta gibi uzun bir teslim süremiz varken, şu anda bu teslim süremizin bir haftaya indiğini görüyoruz." dedi.