Haberler D��nya

Iraki: Türkmenistan gazının İran üzerinden Türkiye'ye ihraç edilmesine karşıyız

İran, Türkmenistan gazının İran üzerinden takas (swap) yöntemiyle Türkiye'ye ihraç edilmesine olumlu bakmadığını açıkladı.

'Sertifikalı altın veren ATM'ler 2018'de hizmete girecek'

Elektronet Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaptana, dünyada ilk olarak üretilen sertifikalı altın veren ATM'den günün her saatinde para çeker gibi sertifikalı altın satın alınabileceğini belirtti.

Emekli maaşına zamda 3 farklı formül

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı için 3 formül gündeme geldi. Uzmanlar, zam oranının en düşük yüzde 3 olabileceğini belirtirken, diğer formülleri ise yüzde 3.5 ve yüzde 5.01 diye çıkıyor.

‘Bakkal Amca’ya e-ticaret müjdesi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, esnaf ve sanatkarların dükkanındaki ürünü pazarlayacağı bir e-ticaret sitesi kurmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

BDDK'dan bankalar hakkındaki haberler hakkında açıklama

BDDK, bugün bazı basın yayın organlarında bankalar hakkında çıkan "söylenti" niteliğindeki haber ve açıklamalara itibar edilmemesi gerektiğini ve bu tür haberlere yer verilmesinin suç teşkil ettiğini duyurdu.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Hatay'da

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Hatay’da, Dörtyol ve Erzin Ticaret ve Sanayi Odalarını ziyaret etti.

Taşerona son dakika haberleri 2017 Taşeron işçiye kadro verilecek mi?

Taşeron işçilere kadro verilip verilmeyeceği ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Uzun süredir gündemde yer alan taşeron işçilere ne zaman kadro verilecek soruların yanıtları araştırılıyor. Alınan son bilgilere göre, taşeron işçilerin kamuda istihdamında detaylar belli oldu. Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron işçilerin kamuda istihdam edilmesine yönelik düzenlemenin ayrıntılarına ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu: "(Taşeron işçilere yönelik düzenleme) Çalışıyoruz, olgunlaştıktan sonra kamuoyuyla paylaşacağız. Detay vermeyelim, birkaç model üzerinde çalışıyoruz." dedi. HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Toruntay: Taşeron düzenlemesi önce sendikalara sunulmalı. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun, "Taşeron işçilerle ilgili düzenlemenin yıl sonuna kadar yapılacağı" yönündeki açıklamaları hakkında, değerlendirmelerde bulundu. İşte taşeron işçilere yeni yılda verilecek olan kadro ile ilgili yapılacak düzenlemeler ve ayrıntıları...

Bir defaya mahsus 102 TL alınacak

TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşülen torba yasa tasarısıyla kişisel verileri arşivleyen işletmelerden bir defaya mahsus olmak üzere 102 lira ücret alınacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba: Ucuz et yeneceğini bütün Türkiye'ye göstereceğim

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, "Allah'ın izniyle bir haftaya kadar göreceksiniz bu mağduriyetinizin nasıl giderileceğini ama benim gariban halkımın da nasıl ucuz et yiyeceğini bütün Türkiye'ye göstereceğim." dedi.

Kapalıçarşı son dakika çeyrek altın gram altın fiyatları nedir?

Altın fiyatları geçen haftayı yükselişe geçerek kapatmıştı. Bu hafta Kapalıçarşı’da altın fiyatları ne durumda? Merakla beklenen altın fiyatları bu haftada yükselişe geçmeye devam ediyor. Altın fiyatları ne kadar oldu ? Akrabalık ve aile bağlarının güçlü olduğu ülkemizdeki düğünlerde, törenlerde altın takma geleneği mevcut, bununla birlikte vatandaşlar hediyelik eşya olarak altına yoğun talep gösteriyor. 21 Ekim 2017 tarihli altının gramı 151,1 liradan işlem görüyor. Yatırımcıların merak ettiği çeyrek altın Kapalıçarşı`da 248, Cumhuriyet altını ise 1.010 liradan satılıyor. Çeyrek altın bugün kaç lira oldu? Cumhuriyet altın fiyatı ne kadar? İstanbul Kapalıçarşı’ da çeyrek altın fiyatı ne kadar? Altın fiyatlarında son rakamlar nedir ? İşte tüm merak edilen altın fiyatları ile ilgili yeni gelişmeleri ve güncel rakamları haberimizdeki linkten takip edebilirsiniz...