Haberler D��nya

İngiliz Sky grubu için hisse başına 17,28 sterlin teklif veren Comcast, grubu satın almaya hak kazandı

İngiliz yayın kuruluşu Sky grubunun satışı için düzenlenen ihaleyi, dünyanın en büyük kablolu TV şirketi Comcast kazandı.

İş hayatında yeni dönem: Kıdem tazminatı sorunu çözülüyor

Yeni Ekonomi Programı çalışma hayatında da önemli değişiklikleri öngördü. Kıdem tazminatından, esnek çalışmaya, ilave istihdamdan kamu personel rejimine birçok yeni düzenleme yolda. Milyonlarca çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatı sorunu çözülüyor

22 ülkeden 50 çelik devi İstanbul'da buluştu

İstanbul'da gerçekleşen IREPAS toplantısında çelik üreticileri, korumacılığın bir pazarlık konusu haline geldiğine dikkat çekerek, ABD yerine yeni pazarlar bulunabileceğini vurguladı.

Turizmde hedef Uzak Doğu pazarı

Yeni Ekonomi Programı'na göre, Çin, Hindistan, Japonya ve Güney Kore'nin içinde bulunduğu Uzak Doğu pazarıyla ilgili turizm planları hayata geçirilecek, bu ülkelerle olan turizm ilişkileri canlandırılacak.

Vergi borç yapılandırmada ilk taksit ne zaman SGK ve Vergi Borcu ilk taksit ödemesi nasıl yapılacak

Vergi borç yapılandırmada ilk taksit ne zaman? SGK Vergi Borcu ilk taksit ödemesi nasıl yapılacak? SGK ve Vergi Borcu Yapılandırmada ilk taksit ödemesi ne zaman? Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) gerçekleştireceği 7143 vergi yapılandırmada ödeme işlemleri nasıl yapılacak? Borç yapılandırmada ilk taksit ne zaman sona eriyor? Vergi borcu GİB ödeme işlemi nasıl yapılır? Vergi borcu GİB online ödeme ekranına nasıl ulaşabilirim? Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için son günün 1 Ekim Pazartesi olduğu bildirildi. Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sitesinde yer alan duyuruda, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin 7143 sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçların ilk taksit ödemesi için verilen sürenin 1 Ekim Pazartesi günü sona ereceği hatırlatıldı. 7143 sayılı vergi yapılandırma kanunu kapsamında birçok alacak yeniden yapılandırıldı. Öğrenim kredisi, Bağkur, MTV ve birçok kalemde borçlar, yeniden yapılandırma sürecine girdi. İşte Vergi borç yapılandırmanın ilk taksiti ve ödeme işlemi ile ilgili star.com.tr adresine ulaşan bilgiler...

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) son durum nedir? Erken emeklilik ne zaman çıkacak?

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) son durum nedir? Erken emeklilik ne zaman çıkacak? EYT ve erken emeklilik yasası onaylandı mı TBMM'de Emeklilikte yaşa takılanlar EYT için erken emeklilik çıkacak mı? SGK Bağkur üzerinden emeklilik nasıl olur? Emeklilik için prim gün sayısı ne kadar olmalı? Erkek kadın emeklilik yaşı kaç? Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için erken emeklilik süreci TBMM'de nasıl sonuçlanacak? soruların yanıtları ve yeni gelişmeleri haberimizde bulabilirsiniz. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT), uzun yıllardır ilk kez, Meclis'te çoğunluğa sahip partilerin ortak gündem konusu haline geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yöneltilen emeklilikte yaşa takılanlar sorusuna yönelik yaptığı açıklamayı bu haberimizde derledik. Milletvekili sayısı 302'ye ulaşan dört parti, emeklilikte yaşa takılanların sorununun çözülmesi için aynı noktada buluştu. Yüz binlerce kişinin gözü, 1 Ekim'de açılacak Meclis'e çevrildi. Yüz binlerce çalışanın beklediği emeklilikte yaş probleminin (EYT) ortadan kaldırılması muhalefet partilerinin ortak gündem konusu oldu. Alınan bilgilere göre, 8 Eylül 1999 tarihinden önce kadın 20 yıl sigortalılık; erkek 25 yıl sigortalılık ve 5000 gün prim koşulunu yerine getirerek emekli olabiliyordu. 8 Eylül 1999 tarihinde 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu ile emeklilik yaşı artırıldı. Emeklilik yaşı, kademeli olarak kadınlarda 58, erkeklerde 60'a çıkartıldı. 2008 yılında yapılan ikinci değişiklikle de emeklilik yaşı kadın ve erkeklerde 2048 yılında 65'e çıkacak şekilde tekrar yükseltildi. Emekliliğe hazırlanan pek çok kişi bir gün farkla 2-3 yıl daha beklemek zorunda kaldı. Yasa değişikliğinin yapıldığı ilk yıllarda, kademeli yaş artışı konusunda toplumda bir konsensüs vardı. Doğrudan etkilenenlerin sesi cılız çıkıyordu. Zamanla prim gününü dolduranların sayısı arttıkça yaşı bekleyenlerin sesleri daha gür çıkmaya başladı. Önceki yasama dönemlerinde bazı muhalefet milletvekilleri münferit olarak yasa teklifleri verdi. Ancak, ilk defa muhalefet partileri, konuyu yeni yasama döneminin hemen başında gündeme getirdi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sorunu çözümü erken emeklilik ile ilgili son açıklamalar star.com.tr adresinde ulaşabilirsiniz.

Gayrimenkule tek fiyat geliyor

Gayrimenkul sektöründeki fiyat farklılarını ortadan kaldırarak tek fiyat getirecek olan Taşınmaz Değerleme Sistemi hayata geçiyor. Sektöre yönelik gerçek fiyatların sisteme aktarılmasını sağlayacak uygulama ile ileriye dönük alıcı ve satıcıya yönelik sürpriz ek vergiler de sona erecek.

Dişte yerli hamle

Dövizdeki artış Türk şirketleri ithal ürünleri üretmeye yöneltti. Öncü Dental ‘kanal eğrisi' üretimine başlarken ithal ettiği diş macunu için de aynı süreci başlattı.

Bor'da ilk adım atılıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Kara ve deniz alanlarımızdaki hidrokarbon arama ve sondaj faaliyetlerimizi artırdık.

Kira faturası düşüyor

Yeni Ekonomi Programı'na göre, kira artışı artık ÜFE yerine TÜFE artışına göre belirlenecek. Düzenleme ile ağustos enflasyonuna göre konuta aylık bin lira kira ödeyen vatandaşın cebinden yıllık 744 lira daha az para çıkacak.