Haberler D��nya

Yedek astsubay nedir? (2019 Yedek astsubay maaşları ne kadar olacak?)

Askerlik ile ilgili yapılan yeni düzenleme ile birlikte gündemde konuşulan konuların başında yer alan "Yedek astsubay nedir? 2019 yılı Yedek subay maaşları ne kadar olacak?" soruların yanıtlarını bu haberimiz üzerinden derledik. Müjdeli haberi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamaların detayları ve Yedek astsubay ile ilgili merak edilen tüm detaylara bu haberimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Adana'da ilk 'tanzim noktası' açıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından sebze meyve fiyatlarını düşürmek için kentteki ilk tanzim satış noktası kuruldu. Merkez Seyhan ilçesi Fatih Mahallesi'nde kurulan tanzim satış noktasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

İnteraktif Vergi Dairesi'ne 5 yeni hizmet eklendi

İkinci 100 Günlük İcraat Programı kapsamında İnteraktif Vergi Dairesi'ne 5 yeni hizmet eklendi.

Türkiye'nin en yüksek baraj inşaatında 64 metre gövdeye ulaşıldı

Artvin'de Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES) projesinde gövde inşaatında 7 ayda 64 metre yüksekliğe ulaşıldı. 270 metre gövde yüksekliği ile 100 katlı bir gökdelene eş değer olan Yusufeli Barajı'nda gelecek yılın yarısından itibaren su tutulmaya başlanacak, 2021 yılında ise elektrik üretimine geçilecek.

Kıdem tazminatı vergi iadesi ne zaman ödenecek? (2019 Kıdem tazminatı hesaplama işlemi nasıl yapılır?)

Kıdem tazminatı vergi iadesi 2019 tavanı son dakika haberleri yakından takip ediliyor. Geçmişte işverenle anlaşarak, işinden ayrılıp, kıdem tazminatı alanlardan yapılan gelir vergisi kesintileri iade edilecek. İnternet aramalarında kıdem tazminatı nasıl hesaplanır? 2019 kıdem tazminatı yasası netten brüte geri ödemeler ne zaman yapılacak? sorularına yanıt aranıyor.

Altın ve dolar fiyatları ne kadar? (Kapalıçarşı çeyrek altın fiyatı bugün kaç TL oldu?)

Altın ve dolar fiyatları düşüş ve yükselişine göre internet üzerinden sıklıkla takip edilen konular arasında yer alıyor. Yatırımcının merakla beklediği 19 Şubat tarihli gram ve çeyrek altın fiyatları belli oldu. Aynı zamanda dolar fiyatlarındaki piyasa durumu netleşti. Alınan bilgilere göre Altının gram fiyatı 225,8 lira seviyesindeyken 5,2920 seviyesinden alıcı buluyor. Peki çeyrek altın fiyatı ne kadar? Dolar fiyatları bugün kaç tl?

Rekabet Kurumu Başkanı Torlak: Tüketici refahı kapsamında yapılan çalışmalarla 3 yılda tüketici lehine 10 milyar lira kazanç sağlandı

Rekabet Kurumu Başkanı Torlak, tüketici refahı kapsamında yapılan çalışmalarla 3 yılda tüketici lehine 10 milyar lira kazanç sağlandığını bildirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yatırımları arasında bu yıl en yüksek pay 7 milyar 462 milyon 618 bin lirayla demir yolu ulaştırmasına ayrıldı

2019 Yılı Yatırım Programı'na göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yatırımları arasında bu yıl en yüksek pay 7 milyar 462 milyon 618 bin lirayla demir yolu ulaştırmasına ayrıldı.

Köprü geçiş cezalarının iadesi için son başvuru 28 Şubat'ta

15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden araç sınıflandırması itibarıyla kullanılması yasak geçişler nedeniyle ödenen idari para cezalarının iadesine ilişkin başvuru süresi 28 Şubat'ta sona erecek.

Suudi Arabistan şubat ayında 2,5 milyar dolarlık tahvil ihraç etti

Suudi Arabistan, hükümetin Sukuk Programı doğrultusunda şubat ayında yaklaşık 2,5 milyar dolarlık tahvil ihraç etti.