Haberler CnnT��rk

Bakan’ın dokunuşuyla üzüm üreticisi kazandı

Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Birol Celep, Tarım Bakanı Fakıbaba’nın sezon başında ‘kuru üzüm fiyatı 4 liranın altına düşmeyecek’ açıklaması ile üreticinin 180 milyon TL kazandığını söyledi.

Türkiye’ye 4 milyar dolarlık kaynak ayırdık

İslami Kalkınma Bankası'nın (IDB) iştiraki Uluslararası İslam Ticaret Finans Kurumu (ITFC) Üst Yöneticisi Hani Salem Sonbol, Türkiye’de yaklaşık 4 milyar dolarlık çok iyi portföylerinin bulunduğunu belirterek, “İstanbul’da bir ofisimiz var.

9 ayda 1.7 milyon kişiye iş

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası’nın (İNTES) 177. Geleneksel Toplantısı’nda eylül ayı sonu itibariyle ‘istihdam seferberliği’nin verilerini açıkladı.

Konutta Suudi sürprizi

Kampanyalar bitince konut satışları ekimde yüzde 5.7 düştü ancak yabancıya satışta patlama var. Yabancıya satış yüzde 70.9 artarken en çok alımı, iç karışıklığın yaşandığı Suudiler yaptı. Ekimde Suudiler’e yapılan satış yüzde 232 arttı.

Elektrik, gaz, su abonelikleri e-devlet'e taşınıyor

E-devlet üzerinden yapılan işlemlerin geliştirilmesi adına atılan adımlara bir yenisi daha ekleniyor. Elektrik, doğalgaz ve su aboneliklerinin e-devlet üzerine taşınacağı açıklandı.

Kırklareli-Edirne arasında arazilere piyango vurdu!

Kırklareli-Edirne arasında yapımı devam eden duble yola tarlası isabet eden mal sahiplerinin yüzü güldü.

Benzine 9 kuruş zam yapıldı

Benzinin litre fiyatında bu gece yarısından itibaren 9 kuruşluk zam yapıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Öz: Yerli otomobilde Kardemir çeliğinin kullanılması noktasında adımlar atılacak

Türkiye’nin ilk ağır Demir Çelik Sanayi olma özelliğini taşıyan Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Öz, yerli otomobil noktasında oluşturulan 5’li konsorsiyum firmaları ile görüşmeler yapılarak üretilecek otomobillerde KARDEMİR çeliğinin kullanılması noktasında çalışma yapacaklarını söyledi.

Uludağ'a "suni kar" desteği

Teleferik AŞ tarafından 500 bin lira maliyetle kurulan suni kar makinesiyle, Kurbağa Kaya Teleferik İstasyonu'ndaki kayak pistine suni kar yağdırıldı.

Türk mühendislerin buluşu 2018 deprem yönetmenliğine girdi

Emlak ve inşaat sektöründe depremlerin yıkıcı etkilerini azaltma hedefiyle hazırlanan yeni yönetmelik, inşaat maliyetlerini artırırken, Türk buluşçuların yeni projelerine de ilham kaynağı oldu. Elektrikler kesilmesine rağmen 6 saate kadar aydınlatma sağlayan LED ampullerin 2018 deprem yönetmeliğine girerek yeni yapılarda zorunlu olması bekleniyor.