Haberler

Halka bedava 15 dönüm arazi verilecek! Tek bir şart var

Siirt'in Tillo ilçesinde, Belediye tarafından başlatılan proje kapsamında fıstık ve badem bağları oluşturulacak.

Diyarbakır'da oto tamirine kadın eli değdi

Diyarbakır'da lise eğitimini motorlu araçlar üzerine alan 18 yaşındaki Delal Uluç, bir otomobil servisinde usta olarak görev yapıyor.

Cumhurbaşkanlığı'ndan Merkez Bankası'na dolar çağrısı: Daha proaktif davranın

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli'den Merkez Bankası'na çağrı geldi.

Ahmet Antalyalı: Köy ile kent arasındaki uçurum azalıyor

Türkiye'de iş kurmak isteyenlere hibe desteği sağlayan TKDK Başkanı Ahmet Antalyalı kurum dergisinin yeni açısında önemli açıklamalar yaptı. Ahmet Antalyalı kırsal tarımı desteklerimizden sonra şehirlerden köylere göçün arttığını söyledi.

Japon otomotiv şirketi Honda, Çin'deki 254 bin 650 aracını geri çağıracak

Japon otomotiv şirketi Honda’nın Çinli ortaklarının, 254 bin 650 aracını dikiz aynalarındaki sorun nedeniyle geri çağıracağı bildirildi.

Katılım bankalarının 9 aylık karı 1,2 milyar oldu

Katılım bankalarının net karı, bu yılın 9 ayında 2016'nın aynı dönemine göre yüzde 31 artarak 1 milyar 164 milyon lira oldu.

Hobi olarak açtığı tesiste siparişlere yetişemiyor! Tanesi 120 lira...

Çanakkale'de hobi amaçlı açılan deve kuşu çiftliği şimdilerde Türkiye'nin en büyük deve kuşu çiftliğine dönüştü. Bir tanesi 2 kiloyu bulan deve kuşu yumurtası 120 liradan satılıyor. Deve kuşu eti ise 70 lira.

Yabancı yatırımcıya "tek durak" kolaylığı

Kalkınma Bakanı Elvan, (Tek durak ofis sistemi) İstanbul'da pilot olarak uygulanan sistemle, yabancı yatırımcı tüm izin ve ruhsat işlemlerini tek bir merkezden halledebilme imkanına kavuştu." dedi.

Albayrak madenlerdeki sömürü düzenini bitirecek

Enerji Bakanı Berat Albayrak, dünyada ticareti yapılan 90 çeşit madenden 77'sinin varlığının Türkiye'de saptandığını ve 60 civarında maden türünde üretim yapıldığını anlattı.

Emekliye ek ödeme

Tüm emekliler her ay maaşlarıyla birlikte ek ödeme de alıyor. Ek ödemenin tutarı maaşın yüzde 4-5’i oranında oluyor. Maaş yükseldikçe ek ödeme de artıyor.