Haberler

Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,12 artışla 104.122,85 puandan tamamladı.

Türk devi Pakistan ile ilgili flaş açıklamada bulundu

Karadeniz Elektrik Üretim AŞ, Pakistan'dan almaya hak kazandığı 800 milyon dolarlık tazminatla ilgili anlaşmaya varılamaması durumunda icra işlemi başlatacak.

Türk Hava Yolları, 20 + 20 adet 787-9 Dreamliner için Boeing İle görüşmelere başladı

New York, 22 Eylül, 2017 – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Birleşmiş Milletler ‘in (BM) 72. Genel Kurul görüşmelerine katılmak üzere gittiği Amerika Birleşik Devletleri gezisi esnasında Boeing ve Türk Hava Yolları yetkilileri, bugün 20 + 20 toplamda 40 adet ve 2019’dan başlayıp 2023’te tamamlanmak üzere 787-9 Dreamliner satın alma görüşmelerine ilişkin açıklamada bulundu.

122,2 milyon avroluk hibe için son 5 gün

Tarım ve Kırsal Kalkınma Kurumunun destekleri kapsamında 122,2 milyon avro hibenin verileceği ikinci çağrı dönemi için başvurular 26 Eylül'de sona erecek.

1 milyon güvensiz ithal ürüne el kondu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, büyük bölümü Çin'den olmak üzere son iki ayda gümrüklere gelen yaklaşık 27 milyon üründen 2 bin 700 numune alındığını ve test edildiğini belirterek, "Bunlardan yaklaşık 400’ü uygunsuz sonuçlandı. Uygunsuz sonuçlanan testler nedeniyle ithaline izin verilmeyen ürün sayısı ise yaklaşık 1 milyon adettir. Bunun yaklaşık 290 bin adedi oyuncak." dedi

VakıfBank Kars Ziraat Odası’na destek vermeye devam ediyor

Halden anlayan bankacılık anlayışıyla Karslı çiftçilere tarım bankacılığı alanında özel çözümler sunan VakıfBank, aracılık yaptığı 275 bin Euro değerindeki krediyle Kars Ziraat Odası’na pancar söküm makinesi alınmasını sağladı.

Bakan Fakıbaba ve Katar heyeti Şanlıurfa'da

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Katar Belediye ve Çevre Bakanı Muhammed Bin Abdullah Al Ruhaihi, Şanlıurfa'daki Ceylanpınar Tarım İşletmesinde incelemelerde bulundu.

Rize'de 207 milyon liralık 16 tesisin temeli atılacak

Temeli atılacak tesislerle Rize şehir merkezi, 3 ilçe, 10 mahalle, 17 köy ve 2 bin 680 dekar arazi taşkınlardan korunacak. Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, törende 89 milyon lira yatırım bedeline sahip 14 müjde daha verecek.

Türkiye, Güney Afrika beyaz eşya pazarına açılıyor

Ekonomi Bakanlığının desteği ve Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği organizasyonunda beyaz eşya firmalarının temsilcilerinden oluşan ticaret heyeti, Güney Afrika Cumhuriyeti’ne ziyaret gerçekleştirecek.

10 yıl çalışana çifte tazminat

15 yıl sigorta süresi ve 10 yıl (3 bin 600 gün) çalışma süresini tamamlayanlar isterse yeni işyerlerinden de istifa edip ikinci bir tazminat alabiliyor. Tek şart bir yıllık çalışmayı tamamlamak.