Haberler

S&P Türkiye'nin kredi notunu 'BB' seviyesinde teyit etti

S&P, Türkiye'nin yabancı para cinsinden kredi notunu 'BB' seviyesinde teyit etti.

Bağdat Caddesi % 40 ucuzladı

Bağdat Caddesi, konut ve iş yeri fiyatlarına yapılan yüzde 400'lük zamlar ve yarım bırakılan 100'den fazla inşaatla gözden düşünce, caddede konut ve iş yeri fiyatları yüzde 40 ucuzladı.

Ortadoğu, Kanal İstanbul'a akıyor

Mafya kripto paralarla aklanıyor

Uluslararası yasa dışı faaliyetlerin finansmanında her yıl yaklaşık 3.4 ila 4.5 milyar Euro'luk kara paranın kripto para birimleri üzerinden aklandığı tahmin edilirken, Avrupa Polis Teşkilatı (Europol), söz konusu karanlık trafiği durdurmanın yollarını arıyor.

Kuveyt Finance House Türkiye'de iki alanda yatırım yapmak için arayışa başlayacak

54 milyar dolara yaklaşan aktif büyüklüğü ile Kuveyt'in en büyük ikinci bankası olarak bilinen Kuveyt Finance House Türkiye'de iki alanda yatırım yapmak için arayışa başladı. Türkiye'deki varlıklarını büyütmek istediklerini söyleyen Kuveyt Finance House (KFH) Yönetim Kurulu Başkanı Hamad Abdulmohsen Al Marzoug sağlık ve eğitim alanında görüşmelerinin sürdüğünü belirtti.

Piyasalar günü nasıl kapattı? (23.02.2018)

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 680,56 puan artışla 117.521,50 puandan kapandı.

"Yeni İpek Yolu"nun Avrupa'ya açılan kapısı Türkiye olacak

Çin, Kazakistan, Hazar Denizi, Azerbaycan ve Gürcistan güzergahını izleyecek "Yeni İpek Yolu"nun Avrupa'ya açılan kapısı Türkiye olacak.

CarrefourSA, 2018 yılında 170 milyon TL Yatırım Hedefliyor

Türkiye organize perakende sektörünün öncü markası CarrefourSA, 2017 yılında operasyonel karlılığını (FAVÖK) 126 milyon TL'ye yükseltti. CarrefourSA, bu sene 170 milyon TL yatırım hedefi ile ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edecek.

Prim borcu bulunan Bağkur'lu çiftçiye emeklilik fırsatı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası arasında, emeklilik hakkı doğmuş ama prim borcu bulunan Bağkur'lu çiftçilere aylık yüzde 1,28 faiz oranı ve 48 ay vade imkanıyla kredi sağlanmasını içeren iş birliği protokolü imzalandı.

Yabancılar Türkiye'de konut satın alırken denize kıyısı olan şehirleri tercih etti

Son 5 yılda yabancılara İstanbul'da 29 bin 513, Antalya'da 27 bin 221, Bursa'da 5 bin 622, Aydın'da 5 bin 107 ve Yalova'da 4 bin 375 konut satıldı