Haberler

Ekonomik seferberlik zamanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı çevrelerin ısrarla Türkiye'nin başına kara bulutlar toplamaya çalıştığına dikkat çekti, "Ekonomik harbe karşı gereğini yapalım" dedi.

Terör mağdurları Yüksekova'da rahata kavuşuyor

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK›lı teröristlerin saldırıları nedeniyle evleri hasar gören terör mağdurları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca TOKİ'ye yaptırılan konutların tamamlanmasıyla yeni yaşam alanına kavuşacak.

Kurbanlığa cepten sorgulama geliyor

Kurbanlık sorgulamada yeni dönem başlıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın hazırladığı programla cep telefonundan, hayvanın türü, ırkı ve doğum tarihi gibi bilgiler sorgulanabilecek.

Tarımda faize karşı ortaklık modeli geliyor

Vakıf Katılım ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Adıyaman'da fıstık işleyen fabrikayı hizmete aldı. Çiftçi kredi borcunu ürün satarak ödeyecek, faizin yerini ortaklık alacak.

Yeni Havalimanı'nın ilk konuğu Erdoğan

Türkiye'yi dünya hava ulaşımı sektöründe liderliğe taşıyacak olan Yeni Havalimanı'na ilk teker yarın değecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Binali Yıldırım'ın içinde olacağı uçağın inişi için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Ekonomi Bakanı Zeybekci: TMO nohut alımına 1-2 gün içinde başlayacak

Ekonomi Bakanı Zeybekci, nohut üretiminde bolluk yaşandığını, çiftçilerin zarar görmemesi için Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) 1-2 gün içinde nohut alımına başlayacağını bildirdi.

Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,50 yükselişle 94.436,87 puandan tamamladı.

Güney Kore, Kanada'dan buğday ve un ithalatını askıya aldı

Dünyanın en büyük buğday üreticisi ve ihracatcısı ülkelerinden biri olan Kanada, üretip sattığı buğdayların genetiğinin değiştirildiği gerekçesiyle zor günler yaşıyor. Geçen hafta Japonya Tarım Bakanlığı'nın Kanada'dan buğday alımını askıya aldığını açıklamasının ardından, Güney Kore aynı yönde bir karar aldığını duyurdu.

ABD'de konut başlangıçları 1 milyon 350 bine çıktı

ABD Ticaret Bakanlığı raporuna göre ülkedeki konut başlangıçları, mayısta önceki aya kıyasla yüzde 5 artarak 1 milyon 350 bine çıktı.

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya: Türkiye işsizlik rakamlarında artık tek haneleri görecek

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, "Önümüzdeki ay açıklanacak rakamlarda Türkiye işsizlik rakamlarında artık tek haneleri görecek. Bu gayretlerimiz sonucunda görecek." dedi.